חיפוש
דף הבית גליל
חפש ישוב
קבוצות התיישבות
על הגליל
אירועי עצמאות 65
מאגר משרות בגליל
הטבות ומענקים
חינוך
תחבורה
תרבות
תיירות
כתבות
קישורים

קבוצות התיישבות/רוצים לגור עם החברים?

אמנת ליווי קבוצות התיישבות של תנועת אור

תנועת אור חרטה על דגלה להמשיך במשימה של הקמת המדינה מתוך יושרה ודבקות במטרה.

מרכיב מרכזי במשימה זו היא החובה והזכות לסייע לפרט ולקבוצה לממש חלום פרטי ולאומי כאחד.

ב"סיבוב" האחרון של העם היהודי בקשר לארצו, לפני יותר ממאה שנים, בסוף המאה ה-19, החלו הקבוצות הראשונות של אנשי העלייה הראשונה להגשים את הרעיון הציוני באמצעות קבוצות בעלות חלום ויכולת מעשית. חברי עלייה זו הקימו את המושבות הראשונות- ראשון לציון, ראש פינה, רחובות, גדרה, זיכרון יעקב, יבנאל, כפר תבור ומנחמיה. בהמשך, החלו בתחילת המאה ה-20 להגיע בני העלייה השנייה שהשתלבו בעיקר ביישוב העירוני  ובמושבות בארץ ישראל. כמה אלפים מתוכם היו לפועלים חקלאיים ומתוכם החלו להתגבש הקבוצות הראשונות שהקימו את הקיבוצים הראשונים.

אותם חלוצי העלייה השנייה שמו להם למטרה לחולל מהפכה ביישוב היהודי באמצעות מעבר לחיי עבודה ולדיבור בשפה העברית. מקבוצות מעטות של בודדים שיצרו נקודות התישבות הפכנו לחברה רב דורית מורכבת בישראל של תחילת המאה ה-21.

אותם מתיישבים ראשונים הקריבו את חייהם בהרבה מהמקרים למען הקמתה של חברה יהודית מודרנית כאן בארץ ישראל.

נהוג להשתמש בסיסמא מהימים ההם "טוב למות בעד ארצינו", אנו מאמינים כי טוב לחיות בעד ארצינו.

באותם ימים של אידיאולוגיה שמלווה בהרפתקנות כתב ברל כצנלסון- "ברגע עלייתי על החוף היה בשבילי ברור שזה חוף אחרון. כל מה שהיה קודם נגמר אצלי. ידעתי: חוף אחר לא יהיה לי".

אנחנו בתנועת אור מאמינים שיישוב הארץ הוא חלק מסדר היום הציבורי בעיקר היום והוא מהווה מרחב הזדמנויות לעשייה של כלל האוכלוסייה בדגש על אזורי הנגב והגליל.

ולא רק, גם כיום קיימות קבוצות של אנשים שחלומם הוא להתגורר אחד בקרבת השני. אותו חלום כבר לא תמיד נובע רק מאידיאולוגיה ציונית, אלא גם מתוך רצון לאיכות חיים טובה יותר, לחינוך טוב יותר לילדינו, לסביבה טובה יותר למשפחתנו. אמונתנו היא שהתיישבות בגליל ובנגב יכולה להגשים חלומות מסוג זה.

בתנועת אור שמנו לנו מטרה, להתמחות בארגון ובליווי קבוצות לשם הגשמת חלומן, להתיישבות קהילתית בגליל ובנגב ולפעול מתוך מקצועיות ויושרה להשגת מטרה חשובה זו.

אנו בתנועת אור יוצרים מצב בו חלום של קבוצת אנשים להתיישב יחדיו יכול להתגשם במהירות, ביעילות ומתוך הצלחה לאורך זמן.

החלום שלכם זו המשימה שלנו!!!

אנו עושים זאת מתוך מחויבות פנימית גדולה לחיזוק הפריפריה ומתוך ראיה שאכלוס ופיתוח הגליל והנגב הם הבסיס לעתיד איתן של אזורים אלו בפרט ושל מדינת ישראל בכלל.

אנו מחויבים ללוות בצורה מקצועית כל קבוצה על פי רצונה בדרכה להתיישב בגליל ובנגב. מתוך מחויבות זו הצליחה תנועת אור להוביל מספר רב של קבוצות להתיישבות בגליל ובנגב בהצלחה רבה.

 

אז – ללא חשש, להתחיל ללכת אל עבר הגשמת החלום

לפרטים נוספים:
מרכז מידע להתיישבות בגליל ובנגב 1-800-215-216